Sojusz Lewicy Demokratycznej

image_intro_alt

OŚWIADCZENIE

Historia XX wieku nijednokrotnie ukazuje, jak tragicznie kończą się "eksperymenty" z faszystowską, z gruntu rzecz, rasistowską ideologią.

W kraju takim jak Polska, kraju najdotkliwiej doświadczonym w czasie II wojny światowej, nie możemy pozwolić na propagowanie haseł i symboli gloryfikujących jakikolwiek totalitarny ustrój.

Wydarzenia, które miały miejsce 11 listopada 2017 w Warszawie, Wrocławiu i kilku innych miastach, gdzie pod "płaszczykiem" świętowania 99. Rocznicy Odzyskania Niepodległości faktycznie doszło do neofaszystowskiego marszu członków Obozu Narodowo-Radykalnego i Młodzieży Wszechpolskiej. Ubolewamy, że z tym marszu uczestniczyło wiele Polek i Polaków, którzy nie zdając sobie sprawy z charakteru marszu, idąc w nim z pobudek patriotycznych świętowali rocznicę odzyskania niepodległości.

Z przykrością patrzyliśmy na bierną postawę polskiej policji, która nie reagowała na prezentowane w czasie marszów hasła rasistowskie, wzniecane przez zamaskowanych osobników okrzyki antydemokratyczne, pozwalała na eksponowanie symboli neofaszystowskich oraz na niszczenie mienia prywatnego i ograniczania wolności i swobód obywateli.

W Poznaniu w dniu 15 listopada 2017 r. doszło do manifestacji, konfrontacji słownej dwóch przeciwstawnych obozów: respektujących założenia demokracji gwarantowanych przez Konstytucję z tymi, co Konstytucję i prawa demokratyczne zawarte w niej łamią. Władze Poznania z Prezydentem na czele oraz policja poznańska przewidziała bieg zdarzeń. Dzięki logicznej analizie i podjętym zabezpieczeniom nie doszło do konfrontacji siłowej przeciwstawnych stron.Prezydent i Policja poznańska dobrze wykonały swoje zadania. Nie można powiedzieć o polskim Rządzie i Policji, które poprzez bierną postawę w czasie marszów 11 listopada dali przyzwolenia na szerzenie haseł rasistowskich, symboli neofaszystowskich, mowy nienawiści i strachu.

Rada Miejska Sojuszu Lewicy Demokratycznej w Poznaniu wyraża swój sprzeciw wobec wszelkich przejawów fanatyzmu, skrajnego nacjonalizmu, faszyzmu, szerzeniu nienawiści i poczucia zagrożenia przez obywateli.

Pragniemy podkreślić, że członkowie Sojuszu Lewicy Demokratycznej nie dadzą się zastraszyć i nigdy nie poddadzą się terrorowi nacjonalistycznych haseł.

Rada Miejska Sojuszu Demokratycznej w Poznaniu

Newsletter

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera!
W związku z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 2016/679 o ochronie danych, wyrażam zgodę na gromadzenie, przetwarzanie oraz wykorzystywanie przez Sojusz Lewicy Demokratycznej przekazanych przeze mnie danych osobowych w celach informacyjnych i promocyjnych związanych z działalnością SLD, w celach administracyjnych na użytek newslettera, w szczególności wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną newslettera oraz informacji o przedsięwzięciach organizowanych lub współorganizowanych przez Sojusz Lewicy Demokratycznej, a także informacji o bieżących wydarzeniach politycznych. Czytaj dalej...

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Rozumiem