Sojusz Lewicy Demokratycznej

image_intro_alt

Oświadczenie Rady Miejskiej ws. zmiany ulicy 23 Lutego

Oświadczenie Rady Miejskiej Sojuszu Lewicy Demokratycznej w Poznaniu przyjęte na posiedzeniu Rady SLD w dniu 15.01.2018 r. w sprawie wydania przez Wojewodę Wielkopolskiego zarządzenia zastępczego w sprawie zmiany nazw niektórych ulic w tym w Poznaniu ( Dz. Urzędowy województwa Wielkopolskiego z dnia 13 grudnia 2017 r. poz. 8477).

Członkowie Rady Miejskiej Sojuszu Lewicy Demokratycznej w Poznaniu wyrażają stanowczy sprzeciw wobec podbudowanych ideologią zmian nazw niektórych ulic w Poznaniu w tym zmiany nazwy ulicy 23 Lutego. Data ta w sposób szczególny jest bliska poznaniakom, ponieważ był to dzień zakończenia walk o poznańską cytadelę w których przeciwko żołnierzom niemieckim i batalionowi węgierskiemu oprócz żołnierzy radzieckich brali również udział mieszkańcy Poznania. Wymazywanie z pamięci tego faktu jest fałszowaniem historii, brakiem szacunku i pamięci o uczestnikach walk. Podjęcie takiej decyzji bezcześci pamięć ofiar tych walk, a jednocześnie w jak innym świetle stawia postać majora Ernesta Gonella dowódcę niemieckich żołnierzy . Czyżby intencją Instytutu Pamięci Narodowej i Wojewody Wielkopolskiego było wymazanie z pamięci poznaniaków tej daty, by nikt nie wspominał tego dnia.

Wojewoda także zlekceważył głosy poznaniaków sprzeciwiających się zdecydowanie za taką zmianą.

Członkowie Miejskiej Organizacji Sojuszu Lewicy Demokratycznej domagają się od Wojewody Wielkopolskiego oraz organów samorządowych do zaniechania tak haniebnego pomysłu.

Przewodniczący

Rady Miejskiej SLD w Poznaniu

Bartosz Kaczmarek

Poznań, dnia 15.01.2018

Newsletter

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera!
W związku z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 2016/679 o ochronie danych, wyrażam zgodę na gromadzenie, przetwarzanie oraz wykorzystywanie przez Sojusz Lewicy Demokratycznej przekazanych przeze mnie danych osobowych w celach informacyjnych i promocyjnych związanych z działalnością SLD, w celach administracyjnych na użytek newslettera, w szczególności wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną newslettera oraz informacji o przedsięwzięciach organizowanych lub współorganizowanych przez Sojusz Lewicy Demokratycznej, a także informacji o bieżących wydarzeniach politycznych. Czytaj dalej...

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Rozumiem